Hemen Arayın : 0 (362) 833 63 03
  • Takip Edin :
Biz Kimiz ?
Şirket Sahibi
Süleyman ERKEN

Şirketlerimizin kurucusu ve yöneticisi Sayın Ali Erken bey 23 yıl yurtdışında yaşadıktan sonra eşi ve çocukları ile birlikte 1994 yılında kendi memleketi olan Çarşamba’ya yatırım yapmak için kesin dönüş yapmıştır. 1995 yılında Abdullah Paşa Camii yanında açtığı ilk kuyumculuk dükkanı ile İlkay Kuyumculuğun ilk temellerini atmıştır. Yıllar içerisinde fark yaratan çalışmaları ve yeniliği hızlı takip etmesiyle kuyumculuk sektöründe bölgenin lideri olmuştur. Bu başarının arkasında Ali Bey ve eşi Gülderen hanımın büyük özverili çalışmaları yatmaktadır.

İlkay Kuyumculuk 2000 yılında bölgenin ilk ve tek bilezik imalathanesini açarak imalatçılık sektörüne de giriş yapmıştır. Müşteriye özel tasarım bilezikleri kendi imalathanesiden aynı gün içerisinde üreterek bir ilke imza atmıştır. Aynı zamanda bölgedeki diğer kuyumculara da imalattan toptan satış yapmaya başlamıştır.

2005 yılında Ali beyin iki mimar kızının girişimleriyle bünyesine mimarlık ve mühendislik hizmetlerini de katmıştır. Çarşamba'nın bilinen en güzel mimari projelerine imza atmışlardır.

2010 yılında İlkay Kuyumculuk Çarşamba’daki kaliteli düğün salonu eksiliğini görüp, İlkay1 ve İlkay2 olmak üzeri toplam 10bin metre kare alan üzerine kurulan düğün salonlarını hizmete açmıştır. İlkay Düğün salonları sadece bir düğün salonu olarak kalmamış aynı zaman düğün ve etkinlik organizasyonlarını da üstlenerek düğün organizyonu kalitesini en üst seviyeye taşımıştır. Bugün İlkay Kuyumculuk ailesi 1995 yılından bu yana vermiş olduğu hizmetlerin mutluluğunu yaşamakta ve daha iyiyi yapmak için ilk günkü heyecanla çalışmaktadır.

İlkay Kuyumculuk
Çarşamba
İlkay Kuyumculuk
İmalathanesi
İlkay Mimarlık
Çarşamba
İlkay Düğün Salonları
Çarşamba